ANA SAYFA

HABERLER

3. Organize Sanayi Bölgesi
PK:20 27120 Başpınar / Gaziantep
Tel: +90 342 337 22 07 (Pbx)
Fax: +90 0342 337 24 08

   
   

10. İnsan Kaynakları Zirvesi "Başarının Yolu İnsandan Geçer"

 

   "İNSAN, BİLGİSİ VE DENEYİMLERİ İLE KURUMLARI GELECEĞE TAŞIYAN İTİCİ GÜÇTÜR. ARTIK, İNSANIN BAŞLICA YATIRIM OLDUĞUNA İNANAN KURUMLAR BU ANLAYIŞIN IŞIĞINDA MUTLAK BAŞARIYA DOĞRU YOL ALIYOR."

  23-24 Şubat 2005 tarihinde İstanbul'da düzenlenen zirve bir çok tanınmış grubun bir araya gelmesiyle büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilmiştir. "DENİZ FENERİ" sembolü kullanılarak İnsan Kaynakları'nın uçsuz bucaksız denizlerde kılavuz olduğu fikri farklı bir açıdan vurgulanmıştır.

 
 

   MCT ve EVENTUS işbirliğiyle düzenlenen zirve 2 gün sürmüş ve başkanlığını tıpkı geçen yıl olduğu gibi John DOER yapmıştır. AHMET ZORLU, CEM MANSUR, JOHN HALL, YANKI YAZGAN, DANAH ZOHAR VE SHAY MCCONNON gibi daha birçok konuğun katıldığı zirvede birçok İnsan Kaynakları Yöneticisi bir araya gelerek bu değerli fikirleri dinleme fırsatı bulmuşlardır. Elde edilen veriler sonrasında zirveye 1453 kişi katılmış ve katılanların %38'ini İnsan Kaynakları Yöneticileri oluştururken, %22'sini uzmanlar ve geri kalanını da üst düzey yöneticiler oluşturmuşlardır.

Ana Konseptinin "İNSAN" olması nedeniyle tüm oturumlarda insan odaklı konulara ağırlık verilmiş ve "En başarılı şirketlerin çalışanına en çok değer veren şirketler olduğu" anlayışı yerleştirilmeye çalışılmıştır. Son olarak zirvenin en komik konuğu ünlü sihirbaz SHAY MCCONNON'nın da söylediği gibi "Her insan boş etiketsiz bir kavanoza benzer, ancak kimi içini kompostoyla kimi bezelyeyle kimi de marmelatla doldurur, siz kendi kavanozunuzda ne varsa karşıdakinin de içinde aynı malzeme olduğunu düşünmeyin. Bu farklılıktır ve farklılıkları "FARKINDALIKLA" fark edersiniz."