ANA SAYFA

İNSAN KAYNAKLARI

3. Organize Sanayi Bölgesi
PK:20 27120 Başpınar / Gaziantep
Tel: +90 342 337 22 07 (Pbx)
Fax: +90 0342 337 24 08

   
   

İNSAN KAYNAKLARI VİZYONUMUZ


Amacımız:
- Değişime hızla uyum sağlayan, yetkin, yaratıcı, çok yönlü, katılımcı, kuruma bağlı, ekip çalışmasına yatkın, kendisini ve çevresini sürekli geliştiren insan kaynakları profilini oluşturmak ve korumaktır.

- Oluşturulan bu profili, şirket vizyonu doğrultusunda geliştirir, başarılarını destekler, motive eder ve yetkin çalışanların kurum bünyesinde tutulmasını sağlar.


DEĞERLERİMİZ


KURSAN İnsan Kaynakları uygulamalarının temelini şirket kültürü oluşturmaktadır. şirket kültüründen doğan, her çalışanımızın sahip olmaktan gurur duyduğu ve paylaştığı, şirketimizi geleceğe taşıyacak etkin bir çalışanın davranış biçimini tanımlayan ortak değerlerimiz;

- İnsana Saygı

- Takım Ruhu ve Dayanışma

- Dinamik Olmak

- Yaratıcılık ve Yenilikçilik

- Özgüvene Sahip Olmaktır.

YETKİNLİK BAZLI İŞE ALMA VE YERLEŞTİRME SİSTEMİMİZ

Her çalışanımızdan sahip olmasını beklediğimiz ortak değerlerimize ek olarak, şirket hedeflerimiz, kurumsal kültürümüz, misyonumuz ve pozisyonlarımızdan yola çıkarak belirlediğimiz, geçerlilik ve güvenilirliğini saptadığımız göreve özgü yetkinlikler işe alım sürecimizin en başında değerlendirilerek, kariyer ve eğitim planlama süreçlerimizde temel göstergelerden biri olarak kullanılmaktadır.

Yetkinlik bazlı mülakat ile işe aldığımız tüm çalışanlarımız için pozisyonun ihtiyaçlarına uygun bir oryantasyon programı hazırlanmaktadır.

SOSYAL YAŞAMIMIZ

Aktivitelerimiz:
Çalışanlarımızın birbirlerini daha yakından tanımalarına ve kaynaşmalarına yardımcı olmak, ortak kültür oluşturmak ve geliştirmek amacıyla sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenmektedir ve düzenlenen bu etkinlikler tüm çalışanlarımızın katılımına açıktır.

Kütüphanemiz:
Kütüphanemizde çalışanlarımızın kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla mesleki, sosyal ve kültürel yayınlar yer almaktadır.

SOSYAL İMKANLAR VE ÇALIŞMA KOŞULLARI


Çalışma Saatleri:
Çalışma saatlerimiz idari kadrolar için; Haftada 6 gün 8:00 _18:30 saatleri arası olarak belirlenmiştir.

Servis:
Tüm çalışanların şirket ten evlerine ulaşımları servis araçlarımızla sağlanmaktadır.

Ödüller:
Çalışanların yaratıcı katkıları teşekkür mektupları ile ayni veya nakdi ödüller ile ödüllendirilmektedir.

GELİŞTİRME PROGRAMLARI


KURSAN olarak vizyon, misyon ve değerlerimiz doğrultusunda mevcut işlerimizi daha iyi yapabilmek, hızla gelişen piyasa şartlarına uyum sağlayabilmek, geleceğin yetkin yöneticilerini yetiştirebilmek amacıyla teknik ve kişisel becerilerimizi geliştirebilecek eğitimler planlıyor ve düzenliyoruz. Düzenlediğimiz eğitimlerle çalışanlarımızın gelişimlerine katkıda bulunurken motivasyonlarını da artırmayı hedefliyoruz.
KURSAN’da göreve başlayan tüm çalışanlar işe başladıkları ilk hafta oryantasyon eğitimine alınmaktadır. Çalışanların kariyer basamakları doğrultusunda teknik bilgi, beceri ve kişisel gelişimlerini sağlayacak eğitim programlarına katılımları sağlanarak gelişimleri desteklenir.

Çalışanlarımızın gelişimini;

Yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılım, Seminer, Konferans,Teknik ve bireysel gelişimi hedefleyen eğitimler, Yönetici geliştirme programları, Şirket içi geliştirilen eğitimler ile de sürekli destekliyoruz.

Düzenlenen eğitimler sadece beyaz yakalılar için değil, ayrıca periyodik aralıklarla mavi yakalıların da kişisel gelişim ve teknik eğitimleri verilmektedir.